Letem světem 2023

22.05.2023 06:38

V období od 29.5. do 9.6 jsme pro děti připravili tematickou akci, kterou jsme nazvali LETEM SVĚTEM

Hrajeme si právě s pohádkou O červené Karkulce. Jak asi tuto pohádku vypráví maminky svým dětem v cizích zemích? Černošská Karkulka potká v pralese lva, eskymácká Karkulka potká na ledové kře ledního medvěda, čínská zase draka atd. Každá varianta je přizpůsobena zemi, ve které se vypráví. A právě tomu, co je jiného v cizích zemích, se budeme věnovat celé dva týdny. Budeme si vyprávět o dalekých světadílech, zemích, lidských rasách, zvířatech, která kde žijí atd.

Začneme v pondělí 29.5., kdy si s dětmi přečteme černošskou pohádku O červené Karkulce a poté si uděláme černošský den. Budeme si vyprávět o Africe, hrát si na černoušky, prohlížet obrázky a hledat zajímavosti v encyklopediích. Také si prohlédneme zajímavé exponáty z vašich zahraničních cest

úterý 30.5. půjdou předškoláci do ZUŠ v Černošicích.

Ve středu 31.5. se budeme seznamovat s názvy různých států, světadílů a vyhledáme si je na mapě světa, prohlédneme si globus

pátek 2.6. bude ve školce japonský den. Zahrajeme si na Japonce, seznámíme se s jejich způsobem života a zajímavostmi. Vyzkoušíme si jíst hůlkami, prohlédneme si obrázky a encyklopedie. Budeme si povídat o rituálu čaje. Seznámíme se s různými druhy čajů, jejich přípravou a některé ochutnáme.                         

Ve pondělí 5.6. a úterý 6.6. bude ve školce indiánský den. Budeme si povídat o Indiánech, o způsobu jejich života a lovu. Prohlédneme si obrázky a zahrajeme si indiánské hry. Vyrobíme si indiánské čelenky a vyrazíme na lov bizona, kterého nám paní kuchařka upeče k obědu.

Ve středu 7.6. bude ve školce eskymácký den. Budeme si hrát na Eskymáky, zem sněhu a ledu, na ledové kry. Budeme si prohlížet obrázky, encyklopedie a mapy.